Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » pozyskiwanie funduszy
Gwiazdy Szeryfa wręczone zostały w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Odznaczenie to przyznane zostało po raz pierwszy w Polsce. Placówka... więcej
12/06/2014

W Krainie Baśni i Bajek

W dniu 25 lutego 2017 r. w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie odbył się 17-ty już Bal Lions Club Jarocin.
Tym razem goście przenieśli się do Krainy Baśni i Bajek. Pięknie udekorowana sala pozwoliła poczuć bajeczną atmosferę. Goście jak zwykle dopisali i mimo wielu propozycji karnawałowych wybrali właśnie tą imprezę, zadając sobie często niemało trudu w przygotowanie strojów. Na Bal przybyły postacie z przeróżnych bajek i baśni. Cała sala zapełniła się krasnoludkami, skrzatami, czarownicami, wróżkami, dobrymi i złymi duchami, rycerzami…, ale król był tylko jeden – Prezydent Lions Club Jarocin – Jacek Sopniewski. To właśnie on w swojej mowie powitalnej wyjaśnił, że: ,,by uatrakcyjnić zabawę, temat balu jest zmieniany co roku, jednak motto ruchu Lions jest od lat niezmienne: We serve! Służymy! Służymy pomocą potrzebującym, szczególnie chętnie pomagamy chorym i niepełnosprawnym dzieciom i właśnie na taki też cel przeznaczone zostaną zebrane z tego balu środki”.

Uczestnikami balu byli członkowie Klubu, ich przyjaciele oraz znajomi. By uatrakcyjnić czas, przygotowanych zostało wiele atrakcji: wśród blisko 500 losów zabawy fantowej, nagrodą główną był weekend z wyżywieniem w dobrym hotelu w Zakopanym. Zaproszono też iluzjonistę, który charytatywnie zaskoczył widzów wieloma trikami i wyczarował m.in. króliczka. Odbyło się kilka licytacji obrazów beneficjentów Lions Club Jarocin oraz blisko 100-letniego ściennego zegara ufundowanego przez członka Klubu.
Zebrano około 9 tys. złotych, którymi jak co roku Klub zamierza wspomóc niepełnosprawne dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Jacek Sopniewski
Prezydent LC Jarocin
kadencji 2016/2017

Carnevale Veneziano

W sobotę 6 lutego 2016 roku odbył się coroczny bal charytatywny zorganizowany prze LC Jarocin. Tym razem przebrani w kostiumy uczestnicy balu mogli spędzić noc na Placu św. Marka w Wenecji. Wodzirej - kolega klubowy Maciej Dolata -poprowadził gości do zabawy, a następnie przeprowadził licytację czterech obrazów, wykonanych przez słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Jarocinie.
Wynik licytacji był wielkim sukcesem. Nabywca za najdroższy obraz zapłacił 3 tys. zł. W sumie dochód z balu wyniósł 12 tys. zł. Zebrana kwota w całości przeznaczona jest na realizację programu rehabilitacyjno-edukacyjnego „Naucz mnie być Mamą”, mającego na celu wsparcie rozwoju dziecka oraz macierzyństwa matek dzieci niepełnosprawnych.
Na koniec swojego wystąpienia kolega Maciej Dolata zaprosił uczestników zabawy na koncert charytatywny, który odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2016 roku w Sali Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Celem koncertu jest dofinansowanie zakupu sprzętu dla sparaliżowanego byłego piłkarza Przemka Wojcieszaka.

Janusz Szulc
LC Jarocin