Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność
Gwiazdy Szeryfa wręczone zostały w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Odznaczenie to przyznane zostało po raz pierwszy w Polsce. Placówka... więcej
12/06/2014

Zaproszenia na imprezy organizowane przez LC Jarocin

Pozyskiwanie funduszy na działalność statutową

Klub pozyskuje fundusze na swoją działalność statutową ze składek członkowskich, organizując charytatywne imprezy okolicznościowe oraz otrzymując wsparcie od darczyńców i sponsorów.
Pozyskiwanie funduszy - coroczne imrpezy:
- kostiumowy bal charytatywny
- koncert charytatywny

Darowizny pieniężne na wspólne akcje i projekty lioneskie w kraju i na świecie

Wsparcie ofiar tajfunu Haiyan na Filipinach (XI'2013)

Książka z bajką dla dzieci (IV'2013)

Powiększalniki dla niewidomych dzieci w Owińskach k/Poznania (X'2011)

Wyposażenie Ośrodka Wczesnej Interwencji w Gdańsku-Sobieszewie (I'2011)

Wsparcie ofiar powodzi w Polsce (VI'2010)

Program ratowania wzroku w krajach trzeciego świata (V'2008)

Przekazania władzy, spotkania, konwencje.....

.

Działalność Klubu

Program stały:
- opieka nad Warsztatami Terapii Zajęciowej w Jarocinie
- od 2012 roku Stowarzyszenie Lions Club Jarocin rozpoczęło współpracę jako partner ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych "Tacy Sami" w Jarocinie [www.zssjarocin.pl]
Współpraca polega na współfinansowaniu lub finansowaniu w całości projektu rehabilitacyjno-edukacyjnego "Naucz mnie być Mamą" skierowanego do niepełnosprawnych i zagrożonych niepełnosprawnością dzieci w wieku od urodzenia do momentu podjęcia nauki w szkole. Realizowane zajęcia indywidualne i grupowe mają charakter terapeutyczny, rehabilitacyjny i wspierający rozwój podpiecznych. Opieką specjalistów objete są także rodziny w/w dzieci. Udzielena pomoc finansowa niezbędna na realizację programu w wysokości do 15.000 zł rocznie obejmuje ok. 50 dzieci. Dodatkowy cel programu to zakup sprzętu do stymulacji polisensorycznej dla najbardziej niepełnosprawnych dzieci. W/w projekt jest jedynym w powiecie jarocińskim.

Inne zrealizowane projekty:
- pomoc w zakupie samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych
- dostawa sprzętu medycznego do szpitala w Jarocinie
- dostawa ambulansu ratunkowego / wcześniej zakupionego w Niemczech /
- pozyskanie wózków elektrycznych dla osób niepełnosprawnych
- pomoc w leczeniu chłopca chorego na chorobę nowotworową
- wspieranie Ogólnopolskich Prezentacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej