Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » Pierwsze Gwiazdy Szeryfa w Polsce
Gwiazdy Szeryfa wręczone zostały w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Odznaczenie to przyznane zostało po raz pierwszy w Polsce. Placówka... więcej
12/06/2014

Pierwsze Gwiazdy Szeryfa w Polsce

Placówka przyłączyła się do projektu UNICEF-u „Szkoła z prawami dziecka”. W jego ramach przeprowadzonych zostało wiele zajęć na temat praw najmłodszych. Podczas uroczystości w szczególny sposób podziękowano osobom zaangażowanym w propagowanie i ochronę praw dzieci. Wręczono im Gwiazdy Szeryfa.

Odznaczenie przyznane zostało po raz pierwszy w Polsce. Otrzymali je: Zbigniew Szymczak, dyrektor oddziału BZ WBK w Jarocinie, Jan Grzesiek, prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie, Stanisław Wosiński, właściciel piekarni i cukierni, wicestarosta jarociński Mirosław Drzazga, Janusz Szulc, Piotr Pryczek i Kazimierz Łuczak, przedsiębiorcy – członkowie Lions Club Jarocin oraz Anna Kopras - Fijołek, dziennikarka „Gazety Jarocińskiej”.

Wielka jest satysfakcja zrobić coś dobrego i jeszcze większa, kiedy jest to zauważane. Wtedy wzrasta siła „Szeryfów”- napisał w księdze pamiątkowej Zbigniew Szymczak.

Anna Kropas Fijołek
"Gazeta Jarocińska"