Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » W Krainie Baśni i Bajek
W dniu 25 lutego 2017 r. w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie odbył się 17-ty już Bal Lions Club Jarocin. Tym razem goście przenieśli się do Krainy Baśni i Bajek. Pięknie udekorowana... więcej
25/02/2017
W sobotę 6 lutego 2016 roku odbył się coroczny bal charytatywny zorganizowany prze LC Jarocin. Tym razem przebrani w kostiumy uczestnicy balu mogli spędzić noc na Placu św. Marka w Wenecji. Wodzirej -... więcej
06/02/2016

W Krainie Baśni i Bajek

Tym razem goście przenieśli się do Krainy Baśni i Bajek. Pięknie udekorowana sala pozwoliła poczuć bajeczną atmosferę. Goście jak zwykle dopisali i mimo wielu propozycji karnawałowych wybrali właśnie tą imprezę, zadając sobie często niemało trudu w przygotowanie strojów. Na Bal przybyły postacie z przeróżnych bajek i baśni. Cała sala zapełniła się krasnoludkami, skrzatami, czarownicami, wróżkami, dobrymi i złymi duchami, rycerzami…, ale król był tylko jeden – Prezydent Lions Club Jarocin – Jacek Sopniewski. To właśnie on w swojej mowie powitalnej wyjaśnił, że: ,,by uatrakcyjnić zabawę, temat balu jest zmieniany co roku, jednak motto ruchu Lions jest od lat niezmienne: We serve! Służymy! Służymy pomocą potrzebującym, szczególnie chętnie pomagamy chorym i niepełnosprawnym dzieciom i właśnie na taki też cel przeznaczone zostaną zebrane z tego balu środki”.

Uczestnikami balu byli członkowie Klubu, ich przyjaciele oraz znajomi. By uatrakcyjnić czas, przygotowanych zostało wiele atrakcji: wśród blisko 500 losów zabawy fantowej, nagrodą główną był weekend z wyżywieniem w dobrym hotelu w Zakopanym. Zaproszono też iluzjonistę, który charytatywnie zaskoczył widzów wieloma trikami i wyczarował m.in. króliczka. Odbyło się kilka licytacji obrazów beneficjentów Lions Club Jarocin oraz blisko 100-letniego ściennego zegara ufundowanego przez członka Klubu.
Zebrano około 9 tys. złotych, którymi jak co roku Klub zamierza wspomóc niepełnosprawne dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Jacek Sopniewski
Prezydent LC Jarocin